Ubezpieczenie niskiego wkładu Millenium

Na czym polega ubezpieczenie niskiego wkładu (konstrukcja stosowana przez Bank Millenium)

Przyznanie przez Bank kredytu na sto procent wartości nieruchomości wiązało się czasami z pewnymi konsekwencjami dla kredytobiorcy, takimi jak wyższa rata czy wyższe odsetki, jakie trzeba będzie oddać.Instytucje bankowe zabezpieczały swój kapitał także w inny sposób, pobierając dodatkowe opłaty tytułem ubezpieczenia niskiego wkładu.
Warto pamiętać o tym, że ubezpieczenie niskiego wkładu stosowane przez Millenium, jest jednak opłacane ze środków kredytobiorcy, a nie banku, także jednak chroni ono nie osobę, która zaciąga kredyt, a bank.

Ubezpieczenie niskiego wkładu może być niezgodne z obowiązującymi przepisami

Zapisy umowne dotyczące ubezpieczenia niskiego wkładu własnego to taktyka instytucji bankowych, która może być niezgodna z przepisami prawa. Klient banku musi zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre postanowienia umowne dotyczące ubezpieczenia niskiego wkładu uznane zostały za niedozwolone. Takie stanowisko zajął zarówno Sąd, jak i Rzecznik Konsumentów.

Dlatego musimy pamiętać o tym, że jeśli płacimy za ubezpieczenie niskiego wkładu Millenium, to polisa powinna w jakiś sposób zapewnić nam ochronę, a nie zawsze tak jest. Kiedy taka polisa nie chroni nas kredytobiorców, a instytucję bankową może być niezgodna z prawem, gdyż jest to dodatkowe zabezpieczenie banku, które zostaje powzięte kosztem tylko kredytobiorcy w dosłownym tego słowa znaczeniu. W dodatku klient banku w żaden sposób nie ma wpływu na to, czy musi płacić ubezpieczenie niskiego wkładu, czy też nie.

Ubezpieczenie niskiego wkładu – niejasne zapisy w umowie

Ubezpieczenie niskiego wkładu może być nie tylko rażącym naruszeniem interesów klienta, ale też i same zapisy, które pojawiają się w umowie mogą być niejasno doprecyzowane i mogą wzbudzać nawet pewne kontrowersje. Kredytobiorca bardzo często nie jest zorientowany, jak długo będzie musiał ponosić koszty związane z ubezpieczeniem.

Zatem można stwierdzić, że takie zapisy w umowie dają podstawę do tego, by można było ubiegać się o zwrot składki z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu w Millenium. Tym bardziej, że tak orzecznictwo sądowe, jak i stanowisko Rzecznika dają podstawę do tego, by założyć sprawę przeciwko instytucji bankowej. Można skutecznie dochodzić swoich praw, które w tym przypadku będą oznaczać zwrot składek wpłaconych z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu.

Ubezpieczenie niskiego wkładu – pomoc radcy prawnego

Warto od razu skontaktować się z profesjonalnym radcą prawnym, który posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw, jakie dotyczą ubezpieczenia niskiego wkładu w Millenium. Doświadczony radca prawny będzie reprezentować Państwa na każdym etapie postępowania, co przekłada się na pomyślne rozstrzygnięcie sprawy na korzyść kredytobiorcy.

Ubezpieczenie niskiego wkładu Millenium – szybka pomoc prawna

UNWW, czyli ubezpieczenie niskiego wkładu Millenium, to zabezpieczenie spłaty kredytu szczególnie problematyczne dla klientów Banku Millenium, którzy zaciągnęli kredyty we frankach szwajcarskich. Kiedy kurs franka gwałtownie wzrósł, klienci Banku Millenium zostali zmuszeni do opłacania ubezpieczenia niskiego wkładu, mimo że ubezpieczona część kredytu została już przez nich spłacona. Sytuacja ta była dla wielu kredytobiorców momentem, w którym zdecydowali się skorzystać z pomocy prawnej. Jest to najlepsze wyjście w przypadku walki z instytucją bankową, która wielu osobom jawi się jako zbyt potężna, by można było cokolwiek udowodnić jej samodzielnie. Podczas podpisywania jakichkolwiek umów z bankiem klient musi złożyć swój podpis w dziesiątkach miejsc i zapoznać się z dużą ilością dokumentów, które są napisane językiem prawnym. Warto więc zwrócić się do radcy prawnego zaznajomionego ze sprawą, jaką jest ubezpieczenie niskiego wkładu Millenium, który doskonale wie, jak postępować, by chronić interesy swoich klientów.

Sprawa przeciwko instytucji bankowej – czy można to wygrać?

Wygraliśmy już wiele spraw przeciwko bankowi stosującemu ubezpieczenie niskiego wkładu Millenium. W związku z tym, że postanowienia umowne dotyczące ubezpieczenia niskiego wkładu zostały uznane przez Sąd i Rzecznika Konsumentów za niedozwolone, coraz więcej osób decyduje się na założenie sprawy przeciwko instytucji bankowej. Ubezpieczenie niskiego wkładu Millenium od kilku lat budzi kontrowersje i wątpliwości związane między innymi z brakiem korzyści dla kredytobiorcy oraz brakiem możliwości przewidzenia okresu i wysokości opłat z tytułu UNWW. Jeśli podpisali Państwo umowę kredytową z Bankiem Millenium, która zawiera niedozwoloną klauzulę UNWW, mogą Państwo dochodzić swoich praw na drodze sądowej w procesie cywilnym lub pozwie zbiorowym. Wygrana w sprawie przeciwko instytucji bankowej skutkuje zwrotem wpłaconych składek z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu.

Kancelaria Radców Prawnych THS specjalizuje się w prowadzeniu spraw przeciwko instytucji bankowej stosującej niedozwoloną klauzulę UNWW i ma bogate doświadczenie w reprezentowaniu kredytobiorców Banku Millenium przed sądem. Oferujemy również profesjonalne porady prawne dla osób, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej na temat ubezpieczenia niskiego wkładu Millenium przed podjęciem kroków prawnych. Służymy wiedzą i wsparciem merytorycznym na każdym etapie postępowania i zapewniamy, że powierzoną nam sprawę doprowadzimy do samego końca.

KONTAKT

adres biura:  ul.Szulborska 3/5/U9, 01-104 Warszawa

tel.:  608 788 554  lub  608 55 77 01

mail:  biuro@kancelariaths.pl