Ubezpieczenie niskiego wkładu Millenium

Na czym polega ubezpieczenie niskiego wkładu (konstrukcja stosowana przez Bank Millenium)

Przyznanie przez Bank kredytu na sto procent wartości nieruchomości wiązało się z pewnymi konsekwencjami dla kredytobiorcy, takimi jak wyższa rata czy wyższe odsetki, jakie trzeba będzie oddać.Instytucje bankowe zabezpieczały swój kapitał także w inny sposób, pobierając dodatkowe opłaty tytułem ubezpieczenia niskiego wkładu.
Warto pamiętać o tym, że ubezpieczenie niskiego wkładu stosowane przez banki, w tym Bank Millenium jest opłacane ze środków kredytobiorcy, jednak chroni ono nie osobę, która zaciąga kredyt, a bank.

Ubezpieczenie niskiego wkładu jest niezgodne z obowiązującymi przepisami

Zapisy umowne dotyczące ubezpieczenia niskiego wkładu własnego to taktyka instytucji bankowych, która nie jest zgodna z przepisami prawa. Klient banku musi zdawać sobie sprawę z tego, że postanowienia umowne dotyczące ubezpieczenia niskiego wkładu uznane zostały za niedozwolone. Takie stanowisko zajął zarówno Sąd, jak i Rzecznik Konsumentów.

Musimy pamiętać o tym, że jeśli płacimy za ubezpieczenie niskiego wkładu, to polisa powinna w jakiś sposób zapewnić nam ochronę. Tymczasem taka polisa nie chroni nas kredytobiorców, a instytucję bankową. Jest to dodatkowe zabezpieczenie banku, które zostaje powzięte kosztem kredytobiorcy w dosłownym tego słowa znaczeniu. W dodatku klient banku w żaden sposób nie ma wpływu na to, czy musi płacić ubezpieczenie niskiego wkładu, czy też nie.

Ubezpieczenie niskiego wkładu – niejasne zapisy w umowie

Ubezpieczenie niskiego wkładu jest nie tylko rażącym naruszeniem interesów klienta, ale też i same zapisy, które pojawiają się w umowie nie są jasno doprecyzowane wzbudzają u klienta wiele wątpliwości i mogą wzbudzać nawet pewne kontrowersje. Kredytobiorca bardzo często nie jest zorientowany, jak długo będzie musiał ponosić koszty związane z ubezpieczeniem.

Zatem można stwierdzić, że kredytobiorca nie ma wiedzy w zakresie jak kształtują się koszty związane z bankiem tym ubezpieczeniem. Takie zapisy w umowie dają podstawę do tego, by można było ubiegać się o zwrot składki z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu. Tym samym można podjąć walkę z takimi instytucjami bankowymi jak m Bank czy Millenium Bank. Tym bardziej, że tak orzecznictwo sądowe, jak i stanowisko Rzecznika dają podstawę do tego, by założyć sprawę przeciwko instytucji bankowej. Można skutecznie dochodzić swoich praw, które w tym przypadku będą oznaczać zwrot składek wpłaconych z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu.

Ubezpieczenie niskiego wkładu – pomoc radcy prawnego

Warto od razu skontaktować się z profesjonalnym radcą prawnym, który posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw, jakie dotyczą ubezpieczenia niskiego wkładu. Doświadczony radca prawny będzie reprezentować Państwa na każdym etapie postępowania, co przekłada się na pomyślne rozstrzygnięcie sprawy na korzyść kredytobiorcy.