Rozwód bez winy

Szybki rozwód bez orzekania o winie

Rozwód bez orzekania o winie to najszybszy sposób na zakończenie związku małżeńskiego. Jest to wyjątkowa sytuacja, która wymaga delikatnego podejścia, wyczucia i taktu. Jest to bardzo często niezwykle emocjonalny proces, w którym obydwie strony mocno się angażują się uczuciowo. By zmniejszyć rozmiar złych emocji warto od samego początku zgłosić się po profesjonalną poradę prawną.

Doświadczenie i wiedza radcy prawnego, gwarantuje ochronę interesów prawnych strony oraz pomoże w doprowadzeniu do szybkiego zakończenia postępowania.

Rozwód bez orzekania o winiey a alimenty

W przypadku rozwodu bez orzekania o winie istnieje możliwość uzyskania alimentów od byłego małżonka, przez współmałżonka, który pozostaje w niedostatku. Niedostatek to stan, w którym rozwiedziony małżonek nie jest w stanie we własnym zakresie zaspokajać swoich usprawiedliwionych potrzeb.
Jednakże takie roszczenie wymaga właściwej taktyki procesowej i przedstawienia wiarygodnych dla Sądu dowodów, dlatego warto zwrócić się o pomoc do radcy prawnego.

Roszczenie alimentacyjne wobec małżonka, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozpadu pożycia wygasa z upływem pięciu lat od orzeczenia rozwodu.
Tylko w wyjątkowych przypadkach sąd przedłuża pięcioletni termin wypłaty alimentów na rzecz strony, która wnosi sprawę. Należy mieć na uwadze również to, że obowiązek alimentacyjny byłego małżonka wygasa zawsze wtedy, gdy małżonek uprawniony do alimentów, ponownie wejdzie w związek małżeński.

Jak wygląda rozwód bez winy?

Sąd wyznacza rozprawę rozwodową, na którą wzywa strony i przeprowadza postępowanie dowodowe. Rozwód bez orzekania o winie może zakończyć się na jednej lub dwóch rozprawach. Im lepsze jest przygotowanie do rozprawy, tym krócej potrwa cały proces sądowy. Dlatego tak ważne jest to, by od razu zgłosić się po profesjonalną pomoc prawną do radcy prawnego, co zagwarantuje prawidłowe i szybkie przeprowadzenie postępowania rozwodowego.

Rozwód bez winy a rola radcy prawnego

Sprawa rozwodowa zwykle niesie ze sobą duży ładunek emocjonalny, który w praktyce nie pozwala stronie na zabezpieczenie jej interesów. Dlatego tak ważne jest profesjonalne wsparcie ze strony radcy prawnego, który pomoże w zabezpieczeniu interesów Klienta, sporządzi pozew o rozwód lub odpowiedz na pozew oraz pomoże w przygotowaniu się do rozprawy i będzie czuwał nad jej przebiegiem.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także do skorzystania z usług radcy prawnego z naszej Kancelarii specjalizującej się w postępowaniach rozwodowych. Rozwód bez orzekania o winie to najkrótsza droga do formalnego zakończenia związku małżeńskiego.